Články

Výsledky a report z turnaje měst:
1.Vršovka
2.Jaroměř
3. Husinec
4.Spy
5.-6. Nové Město a Jaroples

V sobotu se konal historicky první turnaj šestek, kde proti sobě nastoupilo 6 týmů za svá města. Po ranní poradně kapitánů bylo rozhodnuto, že se bude hrát na dvě skupiny a nebude se nikdo nasazovat, ale rozhodíme to losem. Ten byl poměrně krutý, když do jedné skupiny poslal Vršovku, Jaroměř a Jaroples. První místa za každé skupiny (Jaroměř a Spy) měli zaručený postup do semifinále, zbylá čtyřka si to rozdala o postup k nim. Z bojů o postup vypadlo Nové Město a Jaroples. Vršovka šla dále do finále přes Spy a Jaroměř postoupila přes Husinec. Finále následně hladce vyhrála Vršovka 2:0, kdy se nám oproti rozpačitému začátku turnaje konečně začalo dařit něco hrát. Boj o třetí místo vyšel lépe Husinci. Překvapením turnaje se stal tým Spy, který vyhrál svoji tabulku a nejlepší hráč turnaje byl Wilibald z Jaroměře. Turnaj to byl zajímavý a pěkný a shodli jsme se, že ty šestky jsou taky potřeba hrát a že z toho uděláme novou tradici, takže na konci sezony se bude konat už regulérní turnaj měst na trávě. Vyhranou trofej tedy věnujeme do dalších ročníků jako putovní. Z výhry máme velkou radost, jednak jsme za sezonu moc trofejí nepobrali a jednak to není o jednom, nebo dvou dobrých hráčích, ale o celém týmu 6 lidí a to už je jiná.

 

Připravujeme první české mistrovství jednotlivců v kubbu.

Turnaj jednotlivců jsme už u nás hráli a jde o dost populární turnaj a je to zajímavá alternativa. Vždy jsme to brali pouze jako trénink před začínající seznou. Člověk si musí sám nahazovat i shazovat a je to dost rozdíl od hraní ve tříčlenných týmech a hlavně se před sezonou dobře rozehraje.  Zároveň je tento turnaj neskutečně vyrovnaný. Ve světě je běžné hrát i mistrovství v jednotlivcích a my si to příští rok zkusíme také.

Datum je naplánován na 13.8. a registrace spustíme zkraje roku 2016.

 

Mistrovství měst v kubbu

Hrajete u vás ve měste, či na vesnici kubb? Tak postavte to nejlepší co máte a přijeďte poměřit síly.  Pro letošní rok připravujeme zcela nový a ojedinělý turnaj. V něm si to mezi sebou nerozdají tradiční týmy, ale celá města. Základním pravidlem jsou 6 členné týmy a povinnost střídání nahazování. Bude zde tedy velký prostor pro taktizování a kapitán týmu bude mít větší zodpovědnost, jelikož bude rozhodovat, kdy koho na co nasadit. Může využít nejlepšího nahazovače hned zkraje, aby si zajistili týmu dobrý start do začátku, nebo si ho šetřit na horší časy, stejně jako nejlepšího snipera. Po několika zkušebních zápasech je jisté, že o zvraty a emoce nebude nouze. Termín vychází na 9.1.2016 a hrát se bude v Bohuslavicích v naší zimní herně.